Tarım Ekonomisi bölümü 1. sınıf öğrencileri, mesleki olarak ilişkili olabilecekleri ulusal ve uluslararası paydaşların temsilcileri ile Mesleki Uygulama-I dersi kapsamında farklı tarihlerde fakültemiz konferans salonunda bir araya getirilmiştir. Bu organizasyonların haftalık periyodlarla devam ettirilmesi düşünülmektedir. Organizasyonlar Tarım Ekonomisi bölümü öğretim üyeleri;

Yrd. Doç. Dr. Hasan Gökhan Doğan, Yrd. Doç. Dr. Başar Altuntaş, Yrd. Doç. Dr. Arzu Kan ve Yrd. Doç. Dr. Mustafa Kan tarafından yapılmıştır.

Bu organizasyonlar şunlardır;

25.09.2017 tarihinde Ahi Evran Üniversitesi Tarımsal Uygulama ve Araştırma Merkezi (AHİTUAM) müdürü Yrd. Doç Dr. Sebahattin YILMAZ, merkezin çalışma konuları ve faaliyetleri hakkında öğrencilere bilgi vermiştir.

02.10.2017 tarihinde Kırşehir İl Gıda Tarım ve Hayvancılık müdürü Kenan ŞAHİN, Kırşehir ilinintarım ve hayvancılık potansiyeli, İl Müdürlüğünün tarım ve hayvancılık alanında yürüttüğüçalışma ve faaliyetlerden bahsederek Ziraat Mühendisliği mesleğinin önemini vurgulayan konuşma yapmıştır.

09.10.2017 tarihinde  “International MaizeandWheatImprovement Center” (CIMMYT)’ den Dr. Aziz KARİMOAV merkezin çalışma konuları ve faaliyetleri hakkında öğrencilere bilgi vermiştir.

          16.10.2017 tarihinde ise “Michigan StateUniversity Global RelationsSpecialist Center for Global Connections in Foods, Agriculture& Natural Resources” ‘ den Sean C. Lawrie, J.D Ziraat Mühendislerinin uluslararası platformlardaki konumları ve çalışma olanakları hakkında bilgilendirme yapmıştır. Ayrıca, birimin faaliyetleri ve Türkiye’ deki amaçları hakkında öğrencilere değerlendirmeler yapmıştır.